سورس وب سایت رزرواسیون و مدیریت هتل با php و mysql

صفحه اصلی سایت وب سایت رزرواسیون و مدیریت هتل با php و mysql

وب سایت رزرواسیون و مدیریت هتل تحت وب بوده و به زبان برنامه نویسی php و  mysql پیاده سازی است.

وب سایت رزرواسیون و مدیریت هتل شامل امکاناتی زیادی هست که در ادامه متن توضیح داده شده است. در طراحی و برنامه نویسی این وب سایت سعی شده است تا حد امکان سادگی و خوانایی رعایت بشود؛ این پروژه منبع کاملی برای کسانی هست که میخواهند طراحی و برنامه نویسی وب را به صورت اصولی و حرفه ای آموخته تا در آینده ای نزدیک وب سایتی حتی بهتر از این وب سایت طراحی و پیاده سازی کنند. در وب سایت رزرواسیون و مدیریت هتل از زبان php برای برنامه نویسی سمت سرور و از CSS و HTML برای طراحی قالب سایت استفاده شده است همچنین از جاوا اسکریپت هم در قسمت های از پروژه استفاده شده است. بانک اطلاعاتی این وب سایت mysql می باشد.

در این پروژه سعی شده است از نوشتن کدهای تکراری پرهیز گردد. این وب سایت قالب و گرافیک خوبی داشته و از رنگ های استفاده شده است که جذاب بوده و چشم را خسته نکند. در صفحات این پروژه بیشتر موارد کدهایی که تکراری بوده را در داخل یه فایل قرار داده و آن فایل فراخوانی شده است، فایل هایی از قبیل header ، footer ، اطلاعات مربوط برای اتصال به بانک اطلاعاتی و فایل css قالب  و همچنین فایلهای جاوا اسکریپت از جمله فایلهایی هست که در سایر صفحات سایت از آنها استفاده شده است.

امکانات سورس کد وب سایت رزرواسیون و مدیریت هتل:

۱- قالب دو ستونه

 هدر

این بخش شامل چند قسمت بوده از جمله قسمت بالای آن که تاریخ و ایام هفته را نشان می دهد پایین تر از آن عنوان و لوگوی سایت وجود دارد.

منو

شامل یک منوی فلت زیبا و در عین حال ساده بوده که می توان با استفاده از آن سایر صفحات سایت را مشاهده کرد.

جستجو

در این قسمت اگر قبلا اتاقی رزرو شده باشد در موقع رزرو اتاق یک کد رهگیری نمایش داده می شود که می توان با وارد کردن آن در این قسمت از وضعیت رزرو مطلع شد.

هدر وب سایت رزرواسیون و مدیریت هتل با php و mysql

سایدبار

 فرم ورود کاربران
در این فرم اگر کاربر قبلا ثبت نام کرده باشد می تواند با نام کاربری و کلمه عبور خود وارد قسمت مدیریت شود و گرنه باید نسبت به ایجاد حساب کاربری اقدام نماید.
 فرم انتقادات و پیشنهادات
در این فرم بازدیدکنندگان یا اعضای سایت می تواند انتقاد یا پیشنهاد خود را ارسال نمایند.
فرم عضویت
در این فرم اشخاص می تواند عضو سایت بشوند. البته اگر قبلا فردی ثبت نام کرده باشد پیغامی مبنی بر اینکه قبلا ثبت نام کرده اید نمایش داده می شود.

سایدبار وب سایت رزرواسیون و مدیریت هتل با php و mysql

فوتر

این بخش شامل ۴ قسمت می باشد
قسمت اول آن اطلاعات تماس با ما
قسمت دوم آن لینک های مفید
 قسمت سوم آن آخرین نظرات
 قسمت پایین آن لینک های شبکه های اجتماعی

فوتر وب سایت رزرواسیون و مدیریت هتل با php و mysql

اخبار

در این قسمت اخبار مختصری از هر خبر در سایت به همراه تصویر ، تاریخ  و آمار بازدید نمایش داده می شود که می توان با کلیک بر روی ادامه مطلب یا عنوان خبر متن کامل خبر را مشاهده کرد.

تمامی توضیحات بالا مربوط برای تمام صفحات سایت به جز صفحه مدیر،یکسان می باشد.  قالب سایر صفحات فقط در قسمت محتوا متفاوت می باشد.

 


 

۲- صفحه مدیریت سایت

این صفحه شامل چند صفحه می باشد که در پایین هر کدام با تصویر توضیح داده شده است.

صفحه مدیریت وب سایت رزرواسیون و مدیریت هتل با php و mysql

صفحه تعریف اتاق

در این صفحه  مدیر  می تواند  اتاق تعریف کند که بایستی هنگام تعریف شماره اتاق، هزینه آن که به ازای هر روز  می باشد و توضیحات که در واقع مشخصات اتاق بوده مانند تعداد تخت و غیره … را وارد نمود

صفحه تعریف اتاق وب سایت رزرواسیون و مدیریت هتل با php و mysql

صفحه لیست اعضاء

در این صفحه افرادی که در سایت ثبت نام کرده اند مشاهده می شود.

صفحه لیست اعضاء وب سایت رزرواسیون و مدیریت هتل با php و mysql

صفحه رزرو اتاق

در این صفحه بازدید کننده یا خود مدیر می تواند با پر کردن عناصر فرم اتاق مورد نظر را رزرو کند.
بعضی از قسمت های این فرم را لازم نیست پر کرد به صورت خودکار محاسبه شده و مقدار مورد نظر در فرم نمایش داده می شود. با انتخاب شماره اتاق، هزینه هر اتاق به ازای روز به صورت خودکار نشان داده می شود در قشمت نام کاریری اگر فرد قبلا در سایت عضو شده باشد وارد می کند وگرنه می تواند این قسمت خالی بماند. قسمت تعداد روزهای اقامت هم بر اساس تاریخ ورود و خروج محاسبه می شود و لازم نیست در این قسمت کاربر مقداری را وارد نمایند و اما در قسمت هزینه که مهم هم هست بر اساس اتاق انتخاب شده و تعداد روزهای اقامت به صورت خودکار محاسبه می شود و لازم به وارد کردن مقداری نیست و بعد از پر کردن فرم با کلیک روی باتن ثبت در صورتی که اتاق انتخاب شده قبلا رزرو نشده باشد اتاق مورد نظر ثبت می شود و در غیر اینصورت پبغامی مبنی بر اینکه این اتاق قبلا ثبت شده ایت نمایش داده می شود. در صورت خالی بودن اتاق مشخصات ثبت شده در یک صفحه مجزا همراه با کد پیگیری نشان داده می شود. که با کد پیگری می تواند از وضعیت اتاق خود با خبر باشد. تو این قسمت بخش عملیات هم وجود دارد که مدیر می تواند اطلاعات اعضاء را حذف یا ویرایش نماید.

صفحه رزرو اتاق وب سایت رزرواسیون و مدیریت هتل با php و mysql

صفحه گزارش رزرواسیون

در این صفحه مدیر گزارشی از اتاق رزرو شده را مشاهده می کند. در این صفحه از صفحه بندی استفاده شده است که در هر صفحه مدیر تعداد محدودی را می تواند ببیند و برای دیدن سایرین باید در پایین روی شماره صفحه کلیک کند.
صفحه گزارش رزرواسیون وب سایت رزرواسیون و مدیریت هتل با php و mysql

صفحه گزارش رزرواسیون وب سایت رزرواسیون و مدیریت هتل با php و mysql

صفحه انتقادات و پیشنهادات

در این صفحه مدیر  می تواند انتقادات و پیشنهادات ارسال شده توسز بازدیدکنندگان سایت را ببیند. در این صفحه هم از سیستم صفحه بندی استفاده شده است.

صفحه انتقادات و پیشنهادات وب سایت رزرواسیون و مدیریت هتل با php و mysql

صفحه اخبار

در این صفحه مدیر  می تواند اخبار ثبت شده را مشاهده کند که امکان ویرایش و حذف اخبار هم وجود دارد در این قسمت هم از سیستم صفحه بندی استفاده شده است.
صفحه اخبار وب سایت رزرواسیون و مدیریت هتل با php و mysql

صفحه اخبار وب سایت رزرواسیون و مدیریت هتل با php و mysql

صفحه ثبت خبر

در این صفحه مدیر  می تواند اخبار را با وارد کردن عنوان، تاریخ، متن خبر و تصویر مورد نظر ثبت کند.

صفحه ثبت خبر وب سایت رزرواسیون و مدیریت هتل با php و mysql

صفحه لیست اتاق ها

در این صفحه لیست اتاق رزروشده و اتاق های خالی  نمایش داده می شود.
صفحه لیست اتاق ها وب سایت رزرواسیون و مدیریت هتل با php و mysql

صفحه لیست اتاق ها وب سایت رزرواسیون و مدیریت هتل با php و mysql

صفحه تعریف کاربر

در این صفحه مدیر می تواند کاربر تعریف کند تا به قسمت مختلف سایت دسترسی پیدا کند. بعد از تعریف کاربر همراه با مشخصاتش در پایین صفحه نمایش داده می شود. بعد از ثبت امکان ویرایش و حذف کاربر توسط مدیر وجود دارد.
صفحه تعریف کاربر وب سایت رزرواسیون و مدیریت هتل با php و mysql

صفحه تعریف کاربر وب سایت رزرواسیون و مدیریت هتل با php و mysql


۳- سایر صفحات سایت

صفحه ورود کاربران و اعضاء

در این صفحه دو فرم ورود وجود دارد که کاربران سایت میتواند در صورتی که قبلا ثبت نام کرده و مورد تایید مدیر سایت قرار گرفته اند وارد محیط خود بشوند. البته حتما باید از قسمت سطح دسترسی نوع کاربر را تعیین کنند. در فرم دیگر اعضای سایت قادر خواهند بود با وارد کردن نام کاربری و کلمه عبور وارد محیط خود شوند. اگر قبلا عضو سایت نشدند می تواند درقسمت پایین سایدبار سایت نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.
صفحه ورود کاربران و اعضاء وب سایت رزرواسیون و مدیریت هتل با php و mysql

صفحه ورود کاربران و اعضاء وب سایت رزرواسیون و مدیریت هتل با php و mysql

صفحه کاربر

در این صفحه کاربر در صورتی که بعد از ثبت نام توسط مدیر سایت تایید شده باشد وارد این صفحه شده و از امکانات مورد نظر استفاده کند. بدیهی است که سطح دسترسی کاربر محدودتر از مدیر سایت می باشد.

صفحه کاربر وب سایت رزرواسیون و مدیریت هتل با php و mysql

صفحه اعضاء

در این صفحه اعضا در صورتی که قبلا عضو سایت شده باشند می تواند با نام کاربری و کلمه عبور خود وارد این صفحه شوند. در بالای این صفحه مشخصات اعضا نمایش داده می شود؛ در این صفحه اگر قبلا اتاقی رزرو کرده باشید می توانید با کلیک بر روی گزارش رزرو مشخصات اتاق مورد نظر ببینید در غیر اینصورت پیغامی مبنی بر عدم رزرو اتاق نمایش داده می شود.

صفحه اعضاء وب سایت رزرواسیون و مدیریت هتل با php و mysql

صفحه رهگیری وضعیت اتاق

در این صفحه اگر کد رهگیری وارد شده در سیستم  موجود باشد اطلاعات اتاق رزرو شده نمایش داده می شود در غیر اینصورت پیغامی مبنی بر عدم وجود کد رهگیری نمایش داده می شود.
صفحه نتیجه کد رهگیری وب سایت رزرواسیون و مدیریت هتل با php و mysql

صفحه نتیجه کد رهگیری وب سایت رزرواسیون و مدیریت هتل با php و mysql

صفحه مشخصات اتاق رزرو شده

در این صفحه اگر اتاق رزرو با موفقیت انجام شود این صفحه نمایش داده می شود که شامل مشخصات وارد شده و سایر اطلاعات می باشد و در صورتی اتاق رزرو می شود که کد رهگیری نمایش داده شود.

مشخصات اتاق رزرو شده وب سایت رزرواسیون و مدیریت هتل با php و mysql

صفحه ایجاد حساب کاربری

در این صفحه اگر قبلا به عنوان کاربر ثبت نام نکرده باشید می توانید با انتخاب نام کاربری و کلمه عبور نسبت به ثبت اقدام کنید.
صفحه ایجاد حساب کاربری وب سایت رزرواسیون و مدیریت هتل با php و mysql

صفحه ایجاد حساب کاربری وب سایت رزرواسیون و مدیریت هتل با php و mysql

 


در صورت خرابی لینک با ۰۹۱۰۴۳۶۶۸۹۹ تماس بگیرید.

دارای سورس کامل ، تست شده و بدون خطا – دارای کدهای بسیار مفید و کاربردی

پشتیبانی با استفاده از نرم افزار Team Viewer

پشتیبانی آنلاین در تلگرام با شماره ۰۹۱۰۴۳۶۶۸۹۹

پشتیبانی تلفنی و آموزش و رفع ابهامات و اشکالات توسط برنامه نویس

درباره این محصول نظر دهید !